Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie jest inicjatywą generalnych wykonawców. Ich wspólną misją jest ograniczenie liczby wypadków na budowach poprzez propagowanie kultury bezpieczeństwa, uświadamianie niebezpieczeństw związanych z pracą na budowie oraz zapobieganie ryzykom i wypadkom. Celem współpracy przedsiębiorstw – sygnatariuszy i firm zrzeszonych w Porozumieniu – jest wdrażanie standardów bezpieczeństwa, w tym wprowadzanie systemowych rozwiązań z dziedziny BHP oraz działalność edukacyjno-szkoleniową. Unibep SA posiada status sygnatariusza Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie od 5 lutego 2015 roku.
Polski Związek Pracodawców Budownictwa to ogólnopolska organizacja zrzeszająca firmy z branży infrastruktury i budownictwa, które wspólnie generują ponad 50 mld zł wartości produkcji budowlano-montażowej w Polsce i zatrudniają ponad 50 tys. pracowników. Wśród firm członkowskich PZPB znajduje się 13 z 15 największych przedsiębiorstw zajmujących się kompleksową realizacją inwestycji, firmy deweloperskie, specjalistyczne firmy projektowe, firmy produkujące wyroby budowlane, maszyny, dostarczające technologie i inne związane z branżą infrastruktury i budownictwa. Unibep SA należy do Związku niemal od początku istnienia PZPB.
Polski Klaster Budowlany jest zrzeszeniem ponad 300 przedsiębiorstw działających w branży budowlanej i w branżach pokrewnych, których siedziby zlokalizowane są na terenie całego kraju. Unibep SA należy do Klastra niemal od początku jego powstania. Głównym celem jest wsparcie instytucji i przedsiębiorców działających w obszarze usług budowlanych poprzez stworzenie trwałych ram współpracy, zbudowanie innowacyjnej sieci powiązań opartych na transferze wiedzy, technologii oraz innowacyjnych rozwiązań pomiędzy członkami Klastra, instytucjami otoczenia biznesu, jednostkami naukowo–badawczymi i instytucjami naukowymi oraz samorządami.
Stowarzyszenie Polski Klaster Eksporterów Budownictwa to inicjatywa przedsiębiorców, którzy stawiają sobie za cel budowanie i pogłębianie współpracy polskich firm budowlanych na rynkach eksportowych oraz internacjonalizację polskiego sektora budowlanego. Celem Stowarzyszenia jest prezentowanie na globalną skalę możliwości polskich przedsiębiorstw w zakresie rozbudowy i modernizacji szeroko pojętej infrastruktury w oparciu o najnowocześniejsze technologie, produkty, systemy oraz profesjonalną kadrę inżynierską.
Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku jest jedną z większych i najprężniej działających organizacji zrzeszających podmioty gospodarcze z terenu północnowschodniej Polski. Odpowiedzialna za kreowanie rozwoju gospodarczego regionu, odgrywa kluczową rolę partnera społecznego i samorządu w rozmowach z przedstawicielami województwa i najważniejszych miast regionu.
Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych dba o rozwój polskiego rynku kapitałowego, reprezentując interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jako organizacja ekspercka służy emitentom wiedzą i doradztwem w zakresie regulacji rynku giełdowego oraz ich praw i obowiązków.