Wiecha zawisła na Cityflow
W czwartek, 8 lutego 2024 roku na budynku Cityflow zawisła wiecha. To symboliczne zakończenie prac konstrukcyjnych przy pierwszym etapie tej inwestycji. Drugi etap jest w fazie przygotowania. Inwestorem Cityflow jest OKAM ACADEMICUS, spółka należąca do Grupy kapitałowej OKAM CAPITAL, zaś generalnym wykonawcą - Unibep S.A.
- Zaszczytem jest bycie w ścisłej czołówce generalnych wykonawców budujących dla OKAM - jednego z liderów wśród firm deweloperskich, specjalizującego się w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym. Oznacza to, że marka Unibep jest postrzegana na rynku jako godny zaufania wykonawca wysokiej jakości i solidnych projektów – mówi Krzysztof Mikołajczyk, wiceprezes zarządu Unibep, dyrektor budownictwa. – Wcześniej dla OKAM zrealizowaliśmy warszawskie projekty, jak InCity na Woli, Vista na Mokotowie czy BOHEMA – Strefa Praga na Pradze Północ. Przypomnę także, że niedawno podpisaliśmy umowę na realizację drugiego etapu Cityflow. To oznacza, że nasza długoletnia współpraca jest korzystna dla obu stron i zbudowaliśmy dobre relacje między naszymi firmami. Liczymy też na koleine inwestycje z OKAM.
Inwestycja Cityflow przy ul. Redutowej w Warszawie obejmuje dwa etapy z 749 lokalami w czterech budynkach. W ramach I etapu osiedla powstały dwa budynki o wysokości 10 kondygnacji, mieszczące 330 mieszkań o powierzchni od 29 do 193 mkw. oraz dwa lokale usługowe. W podziemnym garażu przewidziano ponad 390 miejsc parkingowych.
II etap Cityflow zakłada z kolei wybudowanie: 416 lokali w metrażu od 32 do 178 mkw. w dwóch budynkach od 5 do 9 kondygnacji nadziemnych, jednego lokalu usługowego, a także 540 miejsc postojowych w garażu podziemnym. W obu fazach projektu do mieszkań przynależeć będą balkony, tarasy lub ogródki.
Projekt od OKAM będzie wyróżniał się na rynku wysokim standardem wykończenia, licznymi udogodnieniami oraz eko-rozwiązaniami. Do każdego mieszkania inwestycji Cityflow deweloper wprowadza system automatyki mieszkaniowej Appartme Standard. Rozwiązanie „smart home” pozwoli na sterowanie 4. głównymi obszarami: ogrzewaniem, elektrycznością, oświetleniem i zaworami wody. Zarządzanie mieszkaniem będzie możliwe zdalnie, z każdego miejsca na świecie, przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej. Appartme to jedno z rozwiązań wynikających z Nowej Polityki Jakości OKAM.
W ramach rozwiązań proekologicznych na osiedlu zostanie zainstalowany m.in. układ automatycznego nawadniania zbieraną wodą deszczową. Przestrzeń osiedla z założenia ma sprzyjać relaksowi i aktywnościom sportowym. Rozległe tereny zielone wokół budynków będą wyłączone z ruchu kołowego. Powstaną tu amfiteatr, przestrzeń z mgłą wodną, ogródek warzywny, strefa street workout. Deweloper przewidział również bezpłatną wypożyczalnię rowerów i hulajnóg oraz stację do serwisu jednośladów.
- Niezwykle ważne jest dla nas to, że realizacja Cityflow przebiega zgodnie z planem, co wynika z dobrej kooperacji z firmą Unibep. Projekt cieszy się na rynku dużym zainteresowaniem ze strony nabywców, a wpływ na to mają: atrakcyjna lokalizacja, okoliczna infrastruktura, jak również wyróżniki inwestycji - zaznacza Marcin Michalec, CEO OKAM Capital.
Umowa między OKAM a Unibep na I etap Cityflow została podpisana w grudniu 2022 roku, zakończenie tej fazy inwestycji planowane jest na koniec 2024 roku. Z kolei umowa na realizację II etapu tej inwestycji została podpisana w grudniu 2023 roku. Zakończenie prac budowlanych II etapu przewidujemy na II kw. 2026 roku.
Unibep SA jest liczącym się generalnym wykonawcą osiedli mieszkaniowych - tylko na rynku warszawskim zrealizowaliśmy kilkadziesiąt inwestycji mieszkaniowych dla czołowych firm deweloperskich działających w Polsce.