Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego "Budową Roku" wg PZITB
Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego, zrealizowana przez Unibep, otrzymała nagrodę II stopnia w ogólnopolskim konkursie „Budowa Roku”. Oceniane są m.in. jakość, technologia, projekt, organizacja procesu budowlanego czy bezpieczeństwo. – To takie budowlane Oscary – podkreśliła prof. Maria Kaszyńska, Przewodnicząca PZITB.
Nagrodę odebrali – Piotr Kołodko i Rafał Homan ze strony Unibep SA oraz Ewa Kloc – Dyrektor Administracyjny w Centrum Nauki Kopernik, reprezentująca inwestora.
Uroczysta gala, w czasie której wręczono 33 nagrody w dziewięciu kategoriach, odbyła się 19 września 2023 roku w sali Domu Technika NOT w Warszawie. Uczestniczyło w niej ok. 200 osób. Konkurs „Budowa Roku” to najbardziej prestiżowy konkurs w branży budowlanej, od 33 lat organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Oceniane są m.in. jakość, technologia, projekt, organizacja procesu budowlanego czy bezpieczeństwo. – To takie budowlane Oscary – mówiła m.in. prof. Maria Kaszyńska, Przewodnicząca PZITB.
Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego została nagrodzona w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”. – To fantastyczne móc odbierać nagrody za zrealizowane projekty – mówi Rafał Homan, kierownik kontraktu Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego w Warszawie. – Ale to jest nagroda dla całego zespołu, który realizował inwestycję. Dzięki kompetencjom i zaangażowaniu wszystkich udało się nam zaplanować i zrealizować drugą część Centrum Nauki Kopernik, jednego z najbardziej rozpoznawalnych marek nauki i rozrywki w Polsce. Dziękuję całemu zespołowi za rewelacyjną i efektywną współpracę.
– To wyróżnienie jest zwieńczeniem pracy wielu zespołów, które brały udział przy tym przedsięwzięciu począwszy od momentu powstania idei Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego, aż po oddanie obiektu do użytkowania. To wspaniałe doświadczenie, a zarazem olbrzymia wewnętrzna satysfakcja móc przyczynić się do powstania tak inspirującego miejsca, jakim jest centrum naukowo-badawcze – dodaje Piotr Kołodko, dyrektor rynku Unibep SA. – Pokuszę się o stwierdzenie, iż jako UNIBEP mamy wymierny udział we wspieraniu nowoczesnej edukacji, rozwoju polskiej młodzieży, a co za tym idzie przyszłości naszego kraju.
Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Zieliński – Kierownik Działu Inwestycji w Centrum Nauki Kopernik, Aneta Jurczyk - Starszy specjalista ds. ekonomiczno-rozliczeniowych Unibep SA, Rafał Homan – Kierownik Kontraktu Unibep SA, Ewa Kloc – Dyrektor Administracyjny w Centrum Nauki Kopernik, Piotr Kołodko – Dyrektor Rynku Unibep SA
O inwestycji
Przypomnijmy – Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego stała się kolejnym elementem popularnego kompleksu naukowo-rozrywkowego, złożonego obecnie z budynku głównego Kopernika, Planetarium i Pawilonu 512. Z Centrum Nauki Kopernik skomunikowana jest podziemnym łącznikiem o długości około 25 m. Siedziba Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego zmieści jednorazowo 600 osób. Ma trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną o łącznej powierzchni ok. 6000 m². Jest miejscem prowadzenia interdyscyplinarnych prac badawczo-rozwojowych.
Nasza firma zakończyła pracę przy inwestycji w 2022 r., oficjalnie budynek PPK został otwarty 31 marca 2023 r.
Kolejna nagroda dla PPK
To nie pierwsza nagroda, którą Unibep otrzymał za budowę Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego – podczas gali konkursowej „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa”, która odbyła się 21 marca 2023 roku w Warszawie, zdobyła wyróżnienie w kategorii "Realizacja Roku – Budownictwo Kubaturowe". Obiekt został doceniony „za nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz wysoką jakość wykonania”.
O tej inwestycji pisaliśmy wielokrotnie – poniżej linki do artykułów.
- Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego wyróżniona w kategorii "Realizacja Roku" (unibep.pl)
- Zakończyliśmy budowę Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego (unibep.pl)