8 sierpnia 2017 r. Unibep SA podpisał umowę na realizację centrum logistycznego w miejscowości Bołbasowo w Republice Białoruś. Zamawiającym jest Bremino Group Sp. z o.o. z siedzibą w Mińsku. 

Wartość kontraktu wynosi ok. 12,8 mln Euro (ok. 54,2 mln PLN). Umowa wejdzie w życie po uzyskaniu finansowania przez białoruską spółkę (kredyt udzielony z udziałem polskiej instytucji finansowej z ubezpieczeniem KUKE), tj. po uzyskaniu przez kredyt statusu kredytu operacyjnego, co nastąpi z dniem spełnienia wszystkich warunków uruchomienia kredytu.

Przedmiotem podpisaniem umowy jest wykonanie kompleksu logistyczno –przemysłowego wraz z obiektami infrastruktury inżynieryjnej i transportowej.

Rozpoczęcie realizacji Inwestycji nastąpi w III kwartale 2017 r., a zakończenie w IV kwartale 2018 r.

Unibep SA od lat jest obecny na eksportowych rynkach wschodnich i zachodnich (Białoruś i Federacja Rosyjska oraz Niemcy). Na w Rosji i w Republice Białoruś wybudowaliśmy kilka prestiżowych inwestycji, m.in. czterogwiazdkowy hotel Radisson Sas w Kaliningradzie wraz z kompleksem biurowo–usługowym, centrum usługowo–biznesowe „Airport City Sankt Petersburg” z czterogwiazdkowym hotelem Crowne Plaza w Sankt Petersburgu oraz czterogwiazdkowy hotel „Victoria” w Mińsku na Białorusi.

Obecnie w Republice Białoruś Unibep SA realizuje dwie prestiżowe inwestycje: galerię handlową w Grodnie (o wartości 66 mln Euro) oraz centrum tenisowe w Mińsku (o wartości 26,8 mln Euro).

Od 2008 roku Unibep SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka jest założycielem i aktywnym członkiem Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa. To inicjatywa przedsiębiorców, których misją jest budowanie i pogłębianie współpracy polskich firm budowlanych na rynkach eksportowych oraz internacjonalizację polskiego sektora budowlanego.

Według raportu firmy doradczej Deloitte, Unibep SA znajduje się w dziesiątce największych przedsiębiorstw budowlanych działających w Polsce.

Przychód Grupy Unibep w roku 2016 – 1,25 mld PLN (ok. 350 mln dol. amerykańskich), Grupa zatrudnia obecnie blisko 1400 osób.

Na zdjęciu: moment podpisania umowy