Całość prac wykonano w ciągu 26 miesięcy. Unibep był generalnym wykonawcą tej inwestycji.

Budynek składa się z dwóch części, nazwanych „Latarnia” i „Port”. Ma osiem kondygnacji nadziemnych i jedną kondygnację podziemną. „Latarnia” to punktowiec o rzucie zbliżonym do kwadratu, a rzut „Portu” przypomina literę L. Dwie części budynku wzniesiono na wspólnej podstawie, którą tworzy kondygnacja garażowa oraz kondygnacja z lokalami usługowymi.

W budynku z parterem handlowo-usługowym zaprojektowano halę garażową na kondygnacji podziemnej oraz częściowo na parterze (wraz z komórkami lokatorskimi i boksami rowerowymi). Na kondygnacjach od pierwszego do siódmego piętra znajdują się lokale mieszkalne o zróżnicowanych powierzchniach. W „Latarni” ostatnią kondygnację zajmują apartamenty z antresolami.

Wyjątkowy charakter budynku przy ul. Okrzei 2 podkreśla jego elewacja, łącząca nowoczesną formę architektoniczną z tradycyjnymi materiałami. Fasadę „Latarni” wykonano ze szlachetnych płytek klinkierowych w kolorze brązowym, a fasadę „Portu” – w postaci wentylowanej okładziny z piaskowca, którą uzupełniono aluminiowymi profilami, malowanymi na biało. Dopełnieniem są płyty fasadowe imitujące drewno oraz balustrady szklane. W budynku zastosowano wysokiej jakości okna: drewniane w części „Port” oraz aluminiowe z nakładkami dębowymi w części „Latarnia”.

Konstrukcję budynku zaprojektowano jako żelbetową płytowosłupową. Sztywność przestrzenną każdej z oddylatowanych części budynku zapewniają trzony klatek schodowych, przebiegających od fundamentu do stropodachu. Fundament ma postać posadowionej bezpośrednio płyty fundamentowej. W klatkach schodowych zastosowano system izolacji akustycznej. Płyty balkonów zamontowano z wykorzystaniem łączników termoizolacyjnych.

Powierzchnia zabudowy wynosi 1 997,78 m2, powierzchnia użytkowa 10 024,45 m2, a kubatura budynku 41 093,92 m3. 

Budowę do konkursu zgłosili: Port Praski Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, S.K.A., (inwestor) i generalny wykonawca (Unibep SA).

Źródło: www.budowaroku.pl