Ponad 30 analityków uczestniczyło w spotkaniu podsumowującym wyniki finansowe za rok 2016 Unibep SA. Spotkanie miało miejsce 21 marca w warszawskiej siedzibie spółki.

Równo tydzień po opublikowaniu raportów finansowych za rok ubiegły, prezes i wiceprezes oraz  przewodniczący rady nadzorczej spółki z Bielska Podlaskiego spotkali się – w dwóch turach - z analitykami i dziennikarzami.

- Rok 2016 był dla Grupy Kapitałowej Unibep dobry, a nawet bardzo dobry – powiedział Leszek Gołąbiecki, prezes zarządu Unibep SA. – Pamiętajmy, że w ubiegłym roku miało miejsce zahamowanie przetargów infrastrukturalnych, a spadki produkcji budowalnej sięgały nawet kilkunastu procent.

Wraz ze Sławomirem Kiszyckim, wiceprezesem Unibep SA oraz dyrektorem finansowym, omówili poszczególne biznesy grupy kapitałowej Unibep. Wszystkie biznesy miały dodatnią marżę i mają pomysł na rozwój.

- W 2017 roku bardzo liczymy na uruchomienie przetargów zarówno przez stronę rządową, jak i samorządową - podsumował Leszek Gołąbiecki. Podkreślał, że celem jest m.in. utrzymanie pozycji lidera budownictwa mieszkaniowego w Warszawie, a także rozwój przedsiębiorstwa w segmencie budownictwa przemysłowego. Znakomicie rozwija się działalność Unihouse, dobre perspektywy ma także spółka deweloperska - Unidevelopment SA.

- Pragnę podziękować zarządowi Unibepu za bardzo dobre przygotowanie działalności na rok 2017. Nigdy wcześniej nie mieliśmy tak bogatego portfela zleceń, następują też bardzo dobre zmiany w firmie, które pozwalają na podniesienie profesjonalizmu firmy i rozwoju produktów i usług – powiedział Jan Mikołuszko, przewodniczący rady nadzorczej Unibep SA.

Analitycy zadali przedstawicielom spółki wiele pytań, na wszystkie otrzymali odpowiedzi.